Tekstiiliopettajaliiton muodostavat 17 jäsenyhdistystä 

Paikallisyhdistykset järjestävät monenlaista ohjelmaa jäsenilleen ja toimivat merkityksellisenä yhteisönä tekstiilityön opettajille, jotka ovat lähes poikkeuksetta koulunsa ainoita oppiaineen edustajia. 

Liittoon liittyminen tapahtuu Tekstiiliopettajaliiton toimiston kautta. Täytä jäsentietolomake "liity jäseneksi" osiossa.
 

ETELÄ-HÄMEEN TEKSTIILIOPETTAJAT
Anu Vartiainen, puheenjohtaja, anu.vartiainen (at) hmledu.fi
Anu Pääskyvuori, sihteeri ja jäsenrekisterinhoitaja
Tuula Ohvo, taloudenhoitaja

ETELÄ-POHJANMAAN TEKSTIILIOPETTAJAT
Tarja Liinamaa, puheenjohtaja, tarja.liinamaa ( at ) lapua.fi
Kirsi Ahonen, sihteeri ja jäsenrekisterinhoitaja
Laura Pajula, taloudenhoitaja

HELSINGIN SEUDUN TEKSTIILIOPETTAJAT
Hanna Lempiäinen, puheenjohtaja, hanna.lempiainen (at) eduvantaa.fi
Hanna Pylvänäinen, sihteeri
Marjo Malinen, taloudenhoitaja

KESKI-SUOMEN TEKSTIILIOPETTAJAT
Katriina Holm, puheenjohtaja ja jäsenrekisterinhoitaja katruska_79 (at) hotmail.com
Tuula Jämbeck, sihteeri ja taloudenhoitaja 

KYMENLAAKSON TEKSTIILIOPETTAJAT
Saija Nurminen, puheenjohtaja, saija.nurminen (at) edukouvola.fi
Mirja-Liisa Koskinen, sihteeri ja jäsenrekisterinhoitaja
Tiina Toikka, taloudenhoitaja,

LAHDEN SEUDUN TEKSTIILIOPETTAJAT
Nina Pakkala, puheenjohtaja, ninnu86 ( at ) hotmail.com
Julia Mäkelä, sihteeri, 
Minna Lindqvist, taloudenhoitaja
Katri Pirinen, jäsenrekisterinhoitaja

LAPIN TEKSTIILIOPETTAJAT
Hely Perunka, puheenjohtaja, hely.perunka (at) roiedu.fi
Hanna Pötsönen, sihteeri
Seija Schroderus, taloudenhoitaja

OULUN SEUDUN TEKSTIILIOPETTAJAT
Miia Halonen, puheenjohtaja, miia.halonen (at) eduouka.fi
Eeva-Liisa Särkelä, sihteeri
Hanna Lampinen, jäsenrekisteri ja taloudenhoitaja 

POHJOIS-KARJALAN TEKSTIILIOPETTAJAT
Kirsi Turunen, puheenjohtaja, kirsi.h.turunen (at) jns.fi
Katja Purmonen, sihteeri, jäsenrekisterinhoitaja, taloudenhoitaja

POHJOIS-SAVON TEKSTIILIOPETTAJAT
Sanni Kettunen, puheenjohtaja, sanni.m.kettunen@gmail.com
Merja Kauppinen, sihteeri, jäsenrekisterinhoitaja
Solja Tiikkainen, taloudenhoitaja

SAIMAAN TEKSTIILIOPETTAJAT
Anne Kankaanranta, puheenjohtaja, kankanne (at) gmail.com
Pauliina Punnonen, sihteeri
Helena Suninen, taloudenhoitaja

SATAKUNNAN TEKSTIILIOPETTAJAT
Katri Arohonka, puheenjohtaja, katri.arohonka (at) gmail.com
Sari Tuominen, sihteeri ja jäsenrekisterinhoitaja
Satu Grönman, taloudenhoitaja

SVENSKA SLÖJDLÄRARE
Nanda Björklund, puheenjohtaja
Maj Åberg-Hildén, sihteeri
Anna Valkeakari, jäsenrekisterinhoitaja
Micaela Ekwik, taloudenhoitaja

TAMPEREEN SEUDUN TEKSTIILIOPETTAJAT
Anne Lintulapuheenjohtaja, anne.lintula (at) tampere.fi
Sanna Nykänen, sihteeri
Minna Hankala-Vuorinen, jäsenrekisterinhoitaja
Saija Luiro, taloudenhoitaja

TEKSTIILARIT
Minna Inkinen, puheenjohtaja, minna.inkinen (at) helsinki.fi
Tinja-Tuulia Lohenoja, sihteeri
Meeri Kemppainen, taloudenhoitaja ja jäsenrekisterinhoitaja

TK-KILTA
Tuukka Sivonen, puheenjohtaja, puheenjohtaja (at)tkkilta.fi
Jenni Laaksonen, liittovastaava, liittovastaava (at) tkkilta.fi

TURUN SEUDUN TEKSTIILIOPETTAJAT
Johanna Säilä, puheenjohtaja ja jäsenrekisterinhoitaja johanna.saila (at) turku.fi
Helka Kalajoki, sihteeri
Elina Nikula, taloudenhoitaja